Spod komunistickej diktatúry k modernej Bratislave

120 min - 50€

Prenesiete sa s nami desiatky rokov dozadu, do čias keď vo východnej Európe ako aj na Slovensku vládol totalitný režim a keď bola celá východná Európa pod vplyvom Sovietskeho zväzu. Do čias keď sa ľudia báli rozprávať, keď totalitná diktatúra nepoznala hraníc, symbolom absolútnej moci bol súdruh Stalin a Vladimír Iljič Lenin, keď Bratislava bola súčasťou Československej socialistickej republiky v ktorej bola hlavným mestom Praha. Ukážeme Vám tie najmajestátnejšie a dodnes zachované komunistické stavby z ktorých mnohé slúžia ľudom dodnes, tie ktoré dýchajú totalitným režimom, diktatúrou a absolútnou mocou komunistických špičiek toho obdobia. Pozrieme sa a vysvetlíme si ako a prečo vznikli, kto dal na ich stavbu súhlas a prečo, a taktiež si položíme otázku prečo tu dodnes stoja, sú naozaj tak dobré?

Objednať

Pre rezerváciu ostatných túr, ako aj prípadné zmeny časov nás prosím kontaktujte čím skôr

Uvidíte:


  • Námestie Slovenského národného povstania

    Je jedným z najznámejších bratislavských námestí. Na námestí sa nachádza prvá výšková budova v Bratislave, Manderlák, ktorý má 11 nadzemných podlaží.

  • Grasalkovičov (Prezidentský palác )

    Gróf Grasalkovič,ako jeden z najvplyvnejších ľudí v Rakúsko-Uhorsku a neskoršie predseda Uhorskej kráľovskej koruny a pravá ruka Márie Terézie, dal palác postaviť v roku 1760

  • Muzeum V.I.Lenina - Pisztoryho palác

    Počas II.sv. vojny boli v jeho útrobách zriadené vyšetrovacie miestnosti fašistického gestapa.

  • Gotwaldové námestie

    Rozlohou najväčšie nám. V Bratislave nieslo meno prvého komunistického prezidenta Klementa Gottwalda

  • Rozhlas-pyramída

    Vedľa námestia je budova rozhlasu v tvare obrátenej pyramídy. Projekt vznikol koncom 70rokov,v časoch socialistického realizmu

  • Hviezdoslavové námestie

    Na jeho koci je Národné divadlo v blízkosti ktorého sa 25 marca 1988 konala tzv. sviečková demonštrácia proti komunisticému režimu.

  • Most Slovenského národného povstania

    Komunisti ho využili hlavne na propagandistycké ciele, v ramci hesla ‘rozkvitajúci socializmus , zahnívajúci kapitalizmus‘.