Otázky a odpovede

Čo je Segway ?

Segway osobný transportér je prvé samovyvažujúce, elektrikou poháňané prepravné zariadenie. Je veľké asi ako priemerný dospelý človek a má schopnosť napodobňovať ľudskú rovnováhu, pričom používa rovnaké priestory ako chodci, môže ísť teda kamkoľvek, kam môže ísť človek.

Ako funguje Segway?

Základom Segwaia je dynamická stabilizácia. Dynamická stabilizácia umožňuje Segwaiu bezproblémovo pracovať v harmónii s pohybmi tela. Gyroskopy a senzory nakláňania v Segwai sledujú ťažisko jazdca približne 100 krát za sekundu. Keď sa jazdec nahne trochu dopredu, Segway sa pohne dopredu. Keď sa jazdec nahne trochu dozadu, Segway sa pohne dozadu.

Je Segway bezpečný?

Vývoj a dizajn Segwaia sa zameral na maximálne možnú úroveň bezpečnosti výrobku. Technológia rovnováhy Segwaia je skutočne revolučná a poskytuje výnimočný pôžitok z jazdy. Segway má vo svojom dizajne zabudované zdvojené bezpečnostné systémy a sofistikované alarmy, pričom tisíce hodín jeho používania demonštrovali, že Segway je bezpečný, ak je používaný primeraným spôsobom. Je dôležité, aby jazdci na Segwai pochopili svoju zodpovednosť a jazdili na ňom bezpečne. Primerané zručnosti a chápanie Segwaia je prevenciou pred poraneniami, ktoré sú spôsobené stratou kontroly alebo nevhodným používaním.

Ak prší, sú prehliadky zrušené?

Nie, počasie na prehliadky nemá vplyv. Segway funguje bez problémov aj v daždi. Poskytujeme vodotesné bundy.

Kde v Bratislave môžem nájsť SegwayTours?

Rezervácie sú potrebné pre všetky Segway prehliadky Bratislavy, pričom je ich možné urobiť tu na stránke alebo zatelefonovaním na číslo +421 950 737 777

Ako dlho trvá prehliadka?

Denné aj nočné prehliadky trvajú obvykle 1 až 2 hodiny (vrátanie zaškolenia).

Ako veľmi vopred musím urobiť rezerváciu?

Vždy si môžete pozrieť, či sú ešte voľné miesta pre daný deň. Avšak je možné, že všetky miesta už budú obsadené. Navrhujeme, aby ste svoje miesta zarezervovali tak veľmi vopred, ako je to len možné...

Je Segway bezpečný pre deti a ľudí so zdravotným postihnutím?

Segway je úplne bezpečný pre všetky vekové kategórie!! Každá z našich prehliadok začína dvojminútovým, áno, dvojminútovým školením na námestí vedľa našej kancelárie. Na Segwai budeme cvičiť až pokým sa na ňom všetci budú cítiť pohodlne, aby s ním vyrazili na prehliadku.


Inštruktážne video: http://www.wikihow.com/Ride-a-Segway-Safely